ODREDBA ŽUPANA – UKREPI ZA ZAJEZITEV ŠIRJENJA COVID – 19 NUJNO VARSTVO OTROK V OBČINI LENART

Organizacija nujnega varstva  otrok (predšolskih in šolskih do 5. razreda) staršev, kateri so dolžni v skladu z ukrepi v izjemnih razmerah opravljati svoje delo, se organizira  na območju Občine Lenart v prostorih, Vrtca Lenart, Gubčeva ul. 3, 2230 Lenart v Slov. goricah – RDEČI VRTEC.

Nujno varstvo otrok je potrebno izkazati s pisno izjavo delodajalca, da starši opravljajo delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah. Takšno delo opravljajo zdravstveni delavci, zaposleni v civilni zaščiti, vojski ali policiji in v drugih službah, ki so pomembne za oskrbo prebivalstva ob pogoju, da sta oba starša na takšni dolžnosti.

Odredba velja od 13.03.2020 do preklica, oziroma dokler ne preneha nevarnost širjenja nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19).

mag. Janez Kramberger, dr.vet.med.

župan