Velja:    Od 21. 9.  do 25. 9. 2020

PONEDELJEK
ZAJTRK zeliščna štručka (1,7), otroški čaj.
MALICA ajdov kruh, skutin namaz z zelišči (7), hruška, naravna limonada.
KOSILO goveja juha z ribano kašo (1,3,9), piščančji rezanci s pečeno zelenjavo, riž, paradižnikova solata z bio sirom* v slanici (7), voda.
POP.M. koruzni kruh (1), ringlo, sadni čaj.
ZAJTRK mleko (7), mešani kosmiči s suhim sadjem (1,12).
MALICA rženi kruh (1), kuhan pršut, kumarice, metin čaj.
KOSILO piščančja juha z zakuho (1,3,9), špinača (7), pire krompir (7), hrenovka, voda.
POP.M. ovseni kruh (1), nektarine, 100 % pomarančni sok razredčen z vodo.
SREDA           ŠOLSKA SHEMA: HRUŠKE
ZAJTRK koruzni kruh (1), pražena jajčka (3), sadni čaj.
MALICA zrnati kruh (1), domači namaz s sardelicami (4,7), sveža rdeča paprika, zeliščni čaj.
KOSILO zelenjavna juha z zakuho (1,3,9), svinjska pečenka, široki rezanci (1), zelena solata, limonada.
POP.M. rezine francoza (1), naravni jogurt (7), banana.
ČETRTEK       ŠOLSKA SHEMA: DOMAČE MLEKO – KMETIJA KEKEC
ZAJTRK mlečni zdrob (1,7), kakavov posip (6), voda.
MALICA polbeli kruh (1), sirna plošča (edamec, mozzarrela), češnjev paradižnik s svežo baziliko in olivnim oljem, lipov čaj.
KOSILO prebranec s kranjsko klobaso (1), turist kruh (1), čokoladni puding s piškotom (1,3,7).
POP.M. bio pirina štručka* (1), grozdje, voda.
ZAJTRK kruh z manj soli in aditivov (1), domač liptovski namaz (7), sadni čaj.
MALICA žemlja črna (1), bio maslo* (7), med, bio mleko* (7), ringlo.
KOSILO prežganka (1,3), file postrvi v koruznem ovoju (4), krompir z blitvo, zelena solata, 100 % jabolčni sok razredčen z vodo.
POP.M. mlečni kruh z rozinami (1,7), jabolka, voda.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.