Velja:    Od 25. 3.  do 29. 3. 2019

PONEDELJEK
ZAJTRK ovseni kosmiči (1), mleko (7), francoz (1), grozdje.
MALICA mešani kruh (1), sir za mazanje (7), sveža paprika, bela kava (1,7).
KOSILO prežganka (1), svinjski zrezek po vrtnarsko, pražen krompir, solatni izbor, čaj.
POP.M. zeliščna štručka (1), kašasti sok.
ZAJTRK rženi kruh (1), pašteta, svež paradižnik, zeliščni čaj.
MALICA štručka sir+šunka (1,7), sveža redkvica, mleko (7).
KOSILO goveja juha z ribano kašo (1,3,9), dušena govedina, dušeno zelje, ajdova kaša (1), sadna kupa, voda.
POP.M. jogurtovo pecivo, grozdje.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  jabolka
ZAJTRK žemlja nadrobljena v mlečni žitni kavi (1,7), jabolčni krhlji.
MALICA koruzni kruh (1), marmelada z manj sladkorja+kisla smetana (7), mineole, sadni čaj.
KOSILO zelenjavna juha (1), lazanja (1,7), solatni izbor, limonada.
POP.M. BIO sadni jogurt (7), polbeli kruh (1).
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: bio mleko (kmetija Kekec)
ZAJTRK polnozrnata štručka (1), šunka v ovitku, sveža kumarica, lipov čaj.
MALICA skuta na sadju (7), žemlja (1), limonada.
KOSILO krompirjeva juha (1,7), cesarski praženec (1,3,7), sadni kompot.
POP.M. naribana jabolka s keksi (1,7), sok razredčen z vodo.
ZAJTRK ovseni kruh (1), domači liptovski namaz (7), jabolko, bezgov čaj.
MALICA rženi kruh (1), šunka, sir (7), zeliščni čaj.
KOSILO fižolova juha (1), pečen osličev file, blitva s krompirjem, jabolko v srajčki (1,7).
POP.M. turist kruh (1), rezina sira (7), sadni čaj.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.