Velja:    Od 20. 5.  do 24. 5. 2019

PONEDELJEK
ZAJTRK štručka sirova (1,7), jabolko, zeliščni čaj.
MALICA koruzni kruh (1), skutni namaz z rozinami (7), grozdje, sadni čaj.
KOSILO juga prežganka (1), svinjska pečenka, pražen krompir, solatni izbor, limonada.
POP.M. BIO sadni jogurt (7), graham žemlja (1).
ZAJTRK mlečni močnik s suhimi slivami (1,7), hruška, sadni čaj.
MALICA rženi kruh (1), pašteta, kisla paprika, zeliščni čaj.
KOSILO golaž (1), žganci (1), buhteljni (1,3,7), jabolčni kompot.
POP.M. makova z maslom in medom (1,7), oranža.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  jagode
ZAJTRK žemlja nadrobljena v domači žitni kavi (1), banana.
MALICA vanilijev krof (1,7,8), kakav (7,8), jabolčni krhlji.
KOSILO juha iz kolerabice (1), goveja bržola v zelenjavni omaki, široke testenine (1), solatni izbor, voda.
POP.M. sir za mazanje (7), črni kruh (1), ohlajen sadni čaj.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: bio mleko (kmetija Kekec)
ZAJTRK ovseni kruh (1), sveža skuta (7), korenček, domači kakav (7,8).
MALICA hot dog štručka, (1), hrenovka, gorčica ali ketčap, grozdje, sadni čaj.
KOSILO mesne kroglice v paradižnikovi omaki (1,3,7), pire krompir (1,7), sadna solata s sladoledom (7), sok razredčen z vodo.
POP.M. marmorni kolač (1,3,7), 100 % sadni sok.
ZAJTRK črni kruh (1), umešano jajce (3), paprika, zeliščni čaj z limono.
MALICA musliji (1), BIO jogurt (7), sezonsko sadje.
KOSILO fižolova juha (1), pečena riba (1), krompir z blitvo po dalmatinsko, hruška, voda.
POP.M. polnozrnati rogljič (1), BIO sadni sok.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.