Velja:    Od 12. 4.  do 16. 4. 2021

PONEDELJEK
ZAJTRK kornspitz štručka (1), kakav (6,7).
MALICA polbeli kruh (1), liptovski namaz (7), zeliščni čaj, hruška.
KOSILO grahova juha (1,3,9), domača pizza (1,7), naravna limonada.
POP. M. koruzni kruh (1), palčke sira (7), grozdje.
TOREK
ZAJTRK polbeli kruh (1), domač namaz z bučnim oljem in semeni (7), suho sadje (12), zeliščni čaj.
MALICA mlečni riž s čokoladnim posipom (1,6,7), banana, bezgov čaj.
KOSILO puranja obara z polnozrnatimi žličniki (1,3), francoz s semeni (1), domače jogurtovo pecivo (1,3,7), 100 % jabolčni sok razredčen z vodo.
POP. M. ajdov kruh (1), jagode.
SREDA           ŠOLSKA SHEMA: BIO* JABOLKA – ZADRUGA DOBRINA
ZAJTRK zrnati kruh (1), maslo (7), borovničev džem, otroški čaj.
MALICA makaroni z mesom (1,3), otroški čaj.
KOSILO kremna špargljeva juha (7), pečen piščanec, rizi-bizi, rdeča pesa, voda z limeto.
POP. M. graham kruh (1), zelenjavni krožnik (zelena paprika, korenček, rdeča redkvica).
ČETRTEK       ŠOLSKA SHEMA: BIO* MLEKO – KMETIJA KEKEC
ZAJTRK rženi kruh (1), pašteta, vložena rdeča paprika, zeliščni čaj z limono in medom.
MALICA graham bombetka (1), kremno maslo s svežim drobnjakom (7), jagode, sadni čaj.
KOSILO porova juha (7), špageti z bolonjsko omako (1,3), ribani sir (7), zelena solata s koruzo, voda.
POP. M. graham kruh (1), mandore.
ZAJTRK turist kruh (1), palčke sira (7) in korenčka, planinski čaj.
MALICA bio ajdova štručka*(1), sadni tekoči jogurt (7), bio jabolko*.
KOSILO minjon juha (1,3), pečen file osliča (1,4), krompirjeva solata s kumaricami, voda.
POP. M. ovseni kruh (1), sadni izbor.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.