Velja:    Od 9. 3.  do 13. 3. 2020

PONEDELJEK
ZAJTRK turist kruh (1), šunka v ovitku, kamilični čaj.
MALICA ovseni kruh (1), maslo (7), med, mleko (7), jabolka, zeliščni čaj.
KOSILO špinačna kremna juha (7), pečen piščančje krače, dušeni riž, radič v solati (rdeči in zeleni), 100 % jabolčni sok razredčen z vodo.
POP.M. ajdov kruh (1), sadni krožnik (kivi, ananas), sadni čaj.
ZAJTRK mleko (7), koruzni kosmiči, rozine (12).
MALICA rženi kruh (1), piščančja prsa v ovitku, rezine sira – Gauda (7), sveža zelena paprika, metin čaj z limono.
KOSILO bistra zelenjavna juha z domačimi vlivanci (1,3,9), puranja pečenka z jabolki, pražen krompir, endivija s krompirjem, voda z limeto.
POP.M. koruzni kruh (1), hruške, rozine (12), zeliščni čaj.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  jabolka
ZAJTRK polbeli kruh (1), ribe v olivnem olju (4), češnjev paradižnik, lipov čaj.
MALICA mlečni pšenični zdrob s čokoladnim posipom (1,6,7), suhe slive in marelice (12), šipkov čaj.
KOSILO štajerska kisla juha (1), turist kruh (1), vanilijev puding s piškoti in sadnim prelivom (1,3,7), voda.
POP.M. rogljiček (1,3), pomaranče, ohlajen zeliščni čaj.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: mleko (Kmetija Kekec)
ZAJTRK polnozrnata bageta (1), maslo z nastrganim korenčkom (7), otroški čaj.
MALICA testenine z drobtinami (1,3), mehka zelena solata z rdečo redkvico, sadni čaj.
KOSILO kostna juha z zakuho (1,3,9), mesno zelenjavna lazanja gratinirana s sirom (1,3,7), zelena solata s korenčkom, domača limonada.
POP.M. zrnati kruh (1), 2 dcl mleka (7).
ZAJTRK vmešana jajčka (3), rženi kruh (1), šipkov čaj.
MALICA mlečna štručka (1,7), probiotični jogurt (7), bio ovseni kosmiči* (LOKALNO)(1), banana, zeliščni čaj.
KOSILO minjon juha (1,3), gratinirane ribe s porom (1,3,4,7), maslen krompir (7), rdeča pesa v solati, ohlajen sadni čaj.
POP.M. polbeli kruh (1), mešano sadje (klementine, pomaranča).

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.