Velja:    Od 22. 1.  do   26. 1. 2018

PONEDELJEK
ZAJTRK žganci (1), mleko (7), francoz (1), jabolko.
MALICA polbeli kruh (1), tunin namaz (7), zeliščni čaj, sveža paprika.
KOSILO goveja juha z zdrobovimi žličniki (1,3,9,7), dušena govedina, pražen krompir, solatni izbor, sok razredčen z vodo.
POP.M. polnozrnat kruh (1), sir (7), paprika, zeliščni čaj.
ZAJTRK beli kruh (1), posebna salama, hruška, mleko (7).
MALICA rženi kruh (1), skutin namaz z rozinami (7), mandarina, bela kava (1,7).
KOSILO golaž (1), žganci (1), flancati (1,3,7), jabolčni kompot s suhimi slivami.
POP.M. črni kruh (1), čokoladni namaz (7), jabolko.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA: hruška
ZAJTRK mlečna prosena kaša s suhimi slivami (1,7), mandarina, sadni čaj.
MALICA žemlja (1), pusta šunka, manj masten sir (7), jabolko, sadni čaj.
KOSILO korenčkova juha (1), rižota z zelenjavo in piščančjim mesom, solatni izbor, grozdje, voda.
POP.M. črni kruh (1), skutin namaz z medom (7), kakav (7,8).
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA:  BIO mleko
ZAJTRK črni kruh (1), čokoladni namaz (7), kakav (7,8).
MALICA hot dog (1), ketčap ali gorčica, suho sadje, zeliščni čaj.
KOSILO brokolijeva juha (1), svinjski zrezek v vrtnarski omaki, široke testenine (1), solatni izbor , jabolčna čežana (7).
POP.M. jogurtovo pecivo (1,3,7), gosti sok.
ZAJTRK koruzni kruh (1), maslo (7), med, planinski čaj, jabolko.
MALICA cesarski praženec (1,3,7), bela kava (1,7), mandarina.
KOSILO zelenjavna juha (1), ocvrti lignji in ribe (1,3), krompirjeva solata, sok.
POP.M. BIO sadni jogurt (7), banana.

.
Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.