Velja:    Od 19. 11.  do 23. 11. 2018

PONEDELJEK
ZAJTRK koruzni kruh (1), kisla smetana (7), med, sadni čaj z limono.
MALICA polbeli kruh (1), skuta z rozinami (7), hruška, kakav (7,8).
KOSILO juha s krompirjem in brokolijem (1), piščanec po panonsko, široke testenine, solatni izbor, sadni čaj z limono.
POP.M. hrustljavi kruh, oljčno olje, paradižnik, sok razredčen z vodo.
ZAJTRK pletenka (1), maslo (7), hruška, domača bela kava (7,8).
MALICA črni kruh (1), kuhan pršut, kisla kumarica, zeliščni čaj.
KOSILO goveja juha z ribano kašo (1,3,9), goveji zrezki v čebulni omaki (1), dušen riž (1), limonada.
POP.M. polbeli kruh (1), čokoladni namaz (7), grozdje.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  kaki
ZAJTRK sadni žitni musliji (1), mleko (7), banana.
MALICA rženi kruh (1), tunin namaz (7), sveža paprika, planinski čaj.
KOSILO ciganski golaž (1), polenta (1), čevljarski narastek (1,3,7), domač mešani kompot.
POP.M. mešani kruh (1), poltrdi sir (7), motovilec v solati, sok razredčen z vodo.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: bio mleko
ZAJTRK umešano jajce (3), mešani kruh (1), svež paradižnik, zeliščni čaj.
MALICA BIO sadni jogurt (7), rogljič (1), mandarina.
KOSILO milijonska juha (1), ocvrt puranji zrezek (1,3), pečen krompir, solatni izbor, sadni čaj z medom.
POP.M. sadna rezina (1), banana.
ZAJTRK mlečni osukanci (1,7), jabolko, sadni čaj.
MALICA čokoladni puding (1,7), sadni izbor, kakav (7,8,) masleni keksi (1,7).
KOSILO paradižnikova juha (1), pečene sardelice, pire krompir (1,7), solatni izbor, limonada.
POP.M. skuta z medom (7), mandarina, limonada.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.