Velja:    Od 17. 6.  do 21. 6. 2019

PONEDELJEK
ZAJTRK domač zeliščni skutni namaz (7), polbeli kruh (1), lubenica, ohlajen sadni čaj.
MALICA tunin namaz (7) s peteršiljem, rženi kruh, bela kava (1).
KOSILO čebulna juha (1), naravni svinjski zrezek s čebulo in korenjem, testenine (1), solatni izbor, voda.
POP.M. domač buhtelj (1,3,7), mešano sadje, sadni čaj.
TOREK
ZAJTRK sadni čaj, koruzni kruh z marmelado z manj sladkorja (1,7), kisla smetana.
MALICA vanilijev krof s čokoladnim prelivom (1,3,7), kakav (7,8), dinja.
KOSILO cvetačna juha (1), marelični cmoki (1,3,7), jagodni kompot.
POP.M. ovseni kruh (1), pusta šunka, kumarica, voda.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  češnje
ZAJTRK BIO sadni jogurt (7), žemlja (1), jabolko.
MALICA polnjen francoski polnozrnat rogljič z marmelado (1), jagode, limonada.
KOSILO bučkina juha (7), goveje ruladice s šunko v omaki (1), pire krompir (7), zelena solata, voda.
POP.M. mlečni rogljič (1,7), kakav (7,8).
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: bio mleko (kmetija Kekec)
ZAJTRK koruzni kosmiči (1), mleko (7), koščki svežega sadja.
MALICA rženi kruh (1), pašteta, kisla kumarica, zeliščni čaj.
KOSILO gobova juha (1), ocvrti puranji zrezek (1,3,7), pečena zelenjava, kus kus (1), solatni izbor, sok razredčen z vodo.
POP.M. rogljiček (1), sadna skuta (7), sadni čaj.
PETEK
ZAJTRK črna žemlja (1), margarina, piščančje prsi v ovitku, kisla kumarica, planinski čaj.

MALICA

ZAKLJUČNA

PRIREDITEV

žemlja (1), kuhan pršut, sveža paprika, limonada.
KOSILO mesno zelenjavna enolončnica, jabolčna pita (1,3,7), črni kruh, jabolčni kompot.
POP.M.  /

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.