Velja:    Od 16. 9.  do 20. 9. 2019

PONEDELJEK
ZAJTRK koruzni kruh (1), rezine poltrdega sira (7), otroški čaj.
MALICA mlečna štručka (1,7), bela žitna kava (7), rezine melone.
KOSILO porova juha, svinjska ribica, rizi-bizi, zelena solata s paradižnikom.
POP.M. orehova potička (1,3,7), limonada.
TOREK
ZAJTRK kornspitz štručka, maslo, trdo kuhano jajce, rezine sveže paprike, zeliščni čaj.
MALICA graham kruh (1), kisla smetana (7), marelična marmelada, planinski čaj, jabolka.
KOSILO zelenjavno-telečja obara z domačimi žličniki iz polnovredne moke (1,3), turist kruh (1), domače palačinke s skuto (1,3,7), domač jabolčni kompot.
POP.M. ajdov kruh (1), sadni krožnik (nektarine, slive).
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:
ZAJTRK graham bombetka (1), šunka v ovoju, kisle kumarice, bezgov čaj.
MALICA mlečni riž s čokoladnim posipom (1,6,7), polbeli kruh (1), suhe slive.
KOSILO korenčkova juha (1,3), piščančji file po pariško (1,3), pražen krompir, kuhana zelenjava, zelena solata.
POP.M. pletena štručka s sezamom (1), sadni krožnik (breskve, ringlo).
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI:
ZAJTRK koruzni kosmiči, mleko (7), jabolka.
MALICA ovseni kruh (1), pašteta, sveža rumena paprika, šipkov čaj.
KOSILO bistra zelenjavna juha z zakuho (1,3,9), makaronovo meso (1,3), rdeča pesa v solati.
POP.M. zrnati kruh (1), bio probiotični jogurt (7).
PETEK
ZAJTRK sveža skuta (7), s ponudb (banana, ovseni kosmiči (1), biga (1), planinski čaj.
MALICA rženi kruh (1), domača gobova juha s krompirjem (7), slive, zeliščni čaj z limono in medom.
KOSILO zdrobova juha (1), domači sojini polpeti (1,3,6), krompirjeva solata, banana.
POP.M. pirin kruh (1), sadno-sirni krožnik (poltrdi sir in grozdje) (7).

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.