Velja:    Od 20. 1.  do 24. 1. 2020

PONEDELJEK
ZAJTRK črna žemlja (1), marmelada, šipkov čaj.
MALICA sirova štručka (1,7), kakav (6,7), hruška.
KOSILO korenčkova juha (1,3), svinjska ribica, bio kisla repa* (LOKALNO) (1), ajdova kaša, rezine kakija, voda.
POP.M. graham kruh (1), hruška.
ZAJTRK polbeli kruh (1), umešana jajčka (3), otroški čaj.
MALICA rženi kruh (1), pašteta, sveža rdeča paprika, kamilični čaj z medom in limono.
KOSILO zelenjavna juha s stročnicami (1), krompirjevi zrezki (1,3,7), sestavljena solata (motovilec, zelena, čičerika), domača limonada z dodatkom pomarančnega soka.
POP.M. ajdov kruh (1), suho sadje (rozine, jabolčni krhlji) (12).
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  jabolka
ZAJTRK rogljiček (1), sadni čaj.
MALICA kajzerica (1), piščančja prsa v ovitku, kislo zelje, planinski čaj z limono in medom.
KOSILO paradižnikova juha (1,3), puranji zrezki po pariško (1,3), riž z grahom, baby korenček, kitajsko zelje v solati, voda.
POP.M. navadni probiotični jogurt (7), koruzni kosmiči, banana.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: mleko (Kmetija Kekec)
ZAJTRK prepečenec (1), bio zelenjavni namaz* (7), zeliščni čaj.
MALICA rženi kruh (1), maslo (7), med, jabolka, metin čaj z limono.
KOSILO zelenjavni ričet s kranjsko klobaso (1), zrnati kruh (1), jabolčna pita (1,3,7), 100 % pomarančni sok razredčen z vodo.
POP.M. bio pirina štručka* (1), palčke sira, grozdje.
ZAJTRK makova štručka (1,7), kakav (6,7).
MALICA turist kruh (1), skutni namaz z orehi (1,8), zeliščni čaj.
KOSILO čebulna juha s kruhovimi kockami (1,3,9), testenine s tuno in zelenjavo (1,3,4), ribani sir (7), zeleni radič z lečo, 100% jabolčni sok razredčen z vodo.
POP.M. rezine polnozrnatega francoza (1), pomaranča, zeliščni čaj.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.