Velja:    Od 14. 1.  do 18. 1. 2019

PONEDELJEK
ZAJTRK polnozrnat kruh (1), posebna klobasa, mandarina, mleko.
MALICA ocvrto pecivo z vanilijevo kremo (1,7), oranža, kakav (7,8).
KOSILO goveja juha, krompirjeva omaka (1), kuhana govedina, čežana.
POP.M. polbeli kruh (1,7), maslo (7), hruška.
TOREK
ZAJTRK koruzni kruh (1), marmelada z manj sladkorja+kisla smetana (7), jabolko, sadni čaj.
MALICA mlečna prosena kaša z naribanimi jabolki (7), francoz (1), sadni čaj.
KOSILO kislo zelje (1), matevž (1), pečenica (1), pecivo (1), sok razredčen z vodo.
POP.M. sirova štručka (1,7), mandarina.
SREDA              ŠOLSKA SHEMA – SADJE IN ZELENJAVA:  jabolka
ZAJTRK polbeli kruh (1), topljeni sir (7), sveža paprika, planinski čaj.
MALICA zrnati kruh (1), tuna v olivnem olju, paradižnik, sadni čaj.
KOSILO cvetačna juha, goveji stroganov z BIO govedino (1), kruhov cmok (1), solatni izbor, voda.
POP.M. štručka z zelišči (1), piščančja šunka, sadni čaj.
ČETRTEK        ŠOLSKA SHEMA – MLEKO IN MLEČNI IZDELKI: bio mleko (kmetija Kekec)
ZAJTRK mlečni osukanci (1,3,7), francoz (1), sadni čaj, hruška.
MALICA koruzni kruh (1), skutni namaz z rozinami (7), limonada.
KOSILO pašta fižol (1), jabolčno pecivo (1), kompot, črni kruh (1).
POP.M. BIO sadni jogurt (7), rženi kruh.
ZAJTRK kruh z otrobi (1), tunin namaz (7), korenček, sadni čaj z limono.
MALICA mlečna pletenka s sezamom (1,7,11), BIO sadni kefir (7), jabolko.
KOSILO porova juha (1), puranji zrezek v naravni omaki, (1), sveža dušena zelenjava, solatni izbor, sok razredčen z vodo.
POP.M. rženi kruh (1), rezina sira (7), grozdje.

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.