Velja:    Od 20. 6.  do 24. 6. 2022

MALICA

Makaronovo meso (1, 3), domača limonada

Dodatno iz EU Šolske sheme: MARELICE

KOSILO Prežganka (1, 3), dušena ajdova kaša* (1), pečeni svinjski zrezki v naravni omaki (1), kuhano baby korenje, kumarična solata, voda
POP. M. Ajdov kruh z orehi (1, 8), sadno-zelenjavni smuti
ZAJTRK Kajzerica (1), rezine sira edamec (7), kakav (6, 7)
MALICA Polbeli kruh (1), maslo (7), jagodni džem, 2 dcl mleko (7)
KOSILO Brokolijeva kremna juha (7), domač ocvrt krompirček, pleskavica, ajvar, paradižnikova solata s korenčkom in porom, voda
POP. M. Koruzni kruh (1), banana
ZAJTRK Domače polnozrnate palačinke z marmelado (1, 3, 7), hibiskusov čaj
MALICA Turist kruh (1), domač lososov namaz s peteršiljem (4, 7), češnjev paradižnik, ohlajen borovničev čaj
KOSILO Minijon juha (1, 3), dušen riž s stročjim fižolom, pečeni piščančji zrezki s paradižnikom in sirom (7), solata iz svežega zelja, voda
POP. M. Biga (1), rezine lubenice
ČETRTEK
ZAJTRK Čajni rogljiček (1), mleko 2 dcl (7)
MALICA Pica s šunko in sirom (1, 7), breskov sok 2 dcl
KOSILO Krompirjev golaž (1), rženi kruh (1), domač čokoladni puding z jagodnim prelivom (1, 6, 7, 8), voda
POP. M. Pletenica (1), zelenjavni krožnik (kumare, rdeča in rumena paprika), ohlajen šipkov čaj
ZAJTRK Koruzni kosmiči (1), mleko (7), marelica
MALICA Hamburger s piščančjim pohančkom, zeleno solato in paradižnikom (1, 3, 7, 11), domača limonada
KOSILO Piščančja obara (1, 3), zrnat kruh (1), domač biskvit z jabolki (1, 3, 7), 100 % jabolčni sok razredčen z vodo
POP. M. Kruh polnozrnati francoz (1), sadje

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.