Velja:    Od 28. 11.  do 2. 12. 2022

MALICA

Črna žemlja (1), tunina v olivnem olju (4), olive, bezgov čaj

Dodatno iz EU Šolske sheme: JABOLKO – KMETIJA TOŠ

KOSILO Kremna cvetačna juha s korenčkom (7), kuskus z zelenjavo (1), mesni poplet (1, 3, 7), omaka iz graha (1), mešana solata (kitajsko zelje, zelena solata), voda
POP. M. Beli kruh (1), sadni krožnik (mandarine, kivi)
TOREK
ZAJTRK Pirin kruh (1), sirni namaz (7), koruzni storžki, bela žitna kava (1, 6, 7)
MALICA Turist kruh (1), domač mesno-zelenjavni namaz (3, 10), paprika, šipkov čaj z medom
KOSILO Enolončnica z govejim mesom, polbeli kruh (1), domač jabolčni zvitek (1, 3, 7), voda
POP. M. Ajdov kruh (1), vaniljevo mleko* (7)
ZAJTRK Koruzni kosmiči (1), navadni pinjenec (7), banana
MALICA Hot dog štručka (1, 7), piščančja hrenovka (1, 6, 7), gorčica, borovničev čaj
KOSILO Kolerabna kremna juha, polnozrnati špageti s paradižnikovo omako in grahom (1, 3), parmezan (7), sveže belo zelje s čičeriko, voda
POP. M. Kruh francoz (1), zelenjavno-sirni krožnik (korenček, rumen korenček, sir gauda) (7)
ČETRTEK
ZAJTRK Graham kruh (1), trdo kuhano jajce (3), rezine paprike, metin čaj
MALICA

Mlečni kruh (1, 7), čokoladni namaz (6, 7, 8), hibiskusov čaj, klementina

Dodatno iz EU Šolske sheme: MLEKO

KOSILO Piščančji paprikaš (1, 7), pire krompir (7), zelena solata s korenčkom, domač jabolčni kompot
POP. M. Pirina štručka (1), hruška
ZAJTRK Koruzni kruh (1), domač skutni namaz z medom (7), otroški čaj
MALICA Rogljiček z orehi (1, 7, 8), kakav (6, 7), kaki vanilja
KOSILO Prežganka (1, 3), tunina rižota z zelenjavo (1, 4), rdeč in zeleni radič s koruzo, voda
POP. M. Prepečenec (1), zelenjavni krožnik (rdeča, rumena in zelena paprika), šipkov čaj

Učenec se lahko prijavi na posamezno kosilo vsaj  en delovni dan prej, in sicer do 9. ure dopoldan.

Posamezni obrok šolske prehrane se lahko odjavi. Starši odjavijo hrano na telefonsko številko 729 1230 (tajništvo šole).

Za pravočasno odjavljen obrok velja obrok, če se odjavi vsaj en delovni dan prej, in sicer do 10.00 ure, v primeru bolezni še isti dan, vendar do 8.30 ure. (ZŠolPre-1)

Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika.

LEGENDA: snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost:

1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.