Velja od 21. 10. do 25. 10. 2024
ZAJTRK Pirin zdrob* na mleku s čokoladnim posipom (1, 6, 7), suho sadje (12).
MALICA Graham kruh (1), sirni namaz s papriko (7), kumare, bezgov čaj.
KOSILO Krompirjeva* omaka s kislimi kumaricami in hrenovko, turist kruh (1), kvasenica s skuto (1, 3, 7), voda.
POP. MALICA Ajdov kruh z orehi (1, 8), grozdje.
ZAJTRK Rženi kruh (1), palčke sira (7), grozdje.
MALICA Mlečna štručka (1, 7), sadni kefir* (7), banana.
KOSILO Bistra zelenjavna juha z zakuho (1, 3, 9), puranji zrezek z gobicami, gluhi štruklji (1), kitajsko zelje v solati, voda.
POP. MALICA Polbeli kruh (1), mandarine, sadni čaj.

ŠOLSKA SHEMA: JABOLKA – KMETIJA GOZNIK

ZAJTRK Makova štručka (1, 7), kakav (6, 7).
MALICA Črni kruh (1), maslo (7), med (LOKALNO), mandarine, sadni čaj.
KOSILO Segedin golaž z junčjim mesom* (1), koruzni žganci, črni kruh (1), voda.
POP. MALICA Polnozrnata štručka (1), kivi.

ŠOLSKA SHEMA: MLEKO – KMETIJA KOCBEK

ZAJTRK Zrnati kruh (1), borovničev džem, kamilični čaj z limono in medom (LOKALNO).
MALICA Rženi kruh (1), kuhan pršut, list zelene solate, kamilični čaj.
KOSILO Gobova juha (7), piščančja rižota z zelenjavo*, sestavljena solata (radič, zelena, čičerika), voda.
POP. MALICA Beli kruh (1), sadno-zelenjavni krožnik (hruške*, korenček*).
ZAJTRK Pirina štručka (1), korenčkov namaz (7), otroški čaj.
MALICA Pirin zdrob* na mleku s čokoladnim posipom (1, 6, 7), polbeli kruh (1), suho sadje (12).
KOSILO Bučkina juha (7), pečen file postrvi, krompirjeva* solata, voda.
POP. MALICA Koruzni kruh (1), sadni izbor.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico do spremembe jedilnika. Živila označena z * so ekološka živila oz. izdelki.

LEGENDA:

Snovi ali proizvodi, ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost: 1.  Žita, ki vsebujejo gluten, 2.  Raki in proizvodi iz rakov, 3.  Jajca in proizvodi iz jajc, 4.  Ribe in proizvodi iz rib, 5.  Arašid (kikiriki) in proizvodi iz arašidov, 6.  Zrnje soje in proizvodi iz soje, 7.  Mleko in mlečni izdelki (vsebujejo laktozo),  8.  Oreški, 9.  Listna zelena in proizvodi iz nje, 10.  Gorčično seme ali proizvodi iz njega, 11.  Sezamovo seme ali proizvodi iz njega, 12.  Žveplov dioksid ali sulfiti v koncentraciji (več kot 10 mg/kg ali 10 mg/l glede na skupni SO2), 13.  Volčji bob in proizvodi iz njega, 14.  Mehkužci in proizvodi iz njih.

Pri pisanju jedilnika sledimo prenovljenim Smernicam za prehranjevanje v vzgojno-izobraževalnih zavodih, ki so začele veljati s šolskim letom 2024/2025. Pomembnejši poudarki prenovljenih smernic.  Prenos dokumenta

(Visited 25.713 times, 28 visits today)