Spoštovani starši!

Vlada Republike Slovenije je na seji 5. 11. 2021 sprejela Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, ki je začel veljati 8. 11. 2021. Bistvena sprememba ukrepov za šolsko področje za zajezitev COVIDA -19 je uporaba ustreznih zaščitnih mask za vse  učence po celotni vertikali, to je od 1. do 9. razreda. V ponedeljek, 15. 11. 2021,  stopi v veljavo še samotestiranje vseh učencev s hitrimi antigenskimi testi od 1. do 9. razreda v šolskih prostorih. Starši prevzamete brezplačne hitre antigenske teste v lekarni.

Omenjena ukrepa sta pri določenih starših vzbudila precej nejevolje. Upam in verjamem ter prosim vse sodelavce in starše, da bomo imeli dovolj razuma in poguma ter zajezili širitev virusa, ki v naši državi dobiva neslutene razsežnosti.

Ko bomo prejeli nadaljna navodila, vas bomo seznanili s samo izvedbo samotestiranja v šoli.

Vljudno prosim, da upoštevamo varnostna navodila, ki jih iz dneva v dan priporoča zdravstvena stroka, da ostanemo zdravi in šolska vrata ostanejo odprta.

Prijazen pozdrav

Marjan Zadravec, ravnatelj