OŠ Lenart že nekaj časa sodeluje z osnovno šolo Vinica na Hrvaškem. Medsebojno sodelovanje se je pričelo  v projektu Erasmus+, nadaljevali pa smo z različnimi skupnimi dejavnostmi, ki bogatijo naše delo. Mladinski pevski zbor naše šole se je 24. aprila tako udeležil dneva šole OŠ Vinica. Zbor se je predstavil z dvema pesmima, ki sta navdušili zbrane v dvorani. Skupaj  z zborom iz OŠ Vinica pa so naši učenci zapeli še Odo radosti, deloma v slovenščini, deloma v hrvaščini. Ubrano petje dveh prijateljskih zborov je seglo do srca in vsi udeleženci so se strinjali, da takšni dogodki prinašajo veselje in upanje na lepšo prihodnost. Hvala OŠ Vinica z ravnateljico, Mirjano Jambriško, in zborovodkinjo, Gordano Kos Kolar, na čelu za lepo dobrodošlico in zmeraj prijazen sprejem. Hvala za prijateljstvo in da lahko skupaj pripravljamo tako lepe dogodke.

Marina Zimič