Vojna v Ukrajini se je dotaknila vseh, še posebej pa naših otrok. Otroci in najstniki vsakodnevno dobivajo slike in poročila skoraj s fronte, zato je pomembno, da se odrasli z njimi pogovarjamo o trenutni situaciji.  V premagovanju negativnih občutkov (strah, tesnoba…) nam je lahko v pomoč AKCIJA, torej nekaj, s čimer se nam zdi, da prispevamo k izboljšanju situacije, zato smo se na naši šoli odločili, da bomo izvedli humanitarno akcijo za pomoč prebivalcem Ukrajine, in sicer v sodelovanju z občino Lenart. Zbirali smo HIGIENSKE PRIPOMOČKE, KOMPLETE PRVE POMOČI in PREHRANSKE IZDELKE Z DALJŠIM ROKOM UPORABE. Učenci, njihovi starši in zaposleni na OŠ Lenart so se množično odzvali in tako smo zbrali res veliko stvari, s katerimi bomo vsaj malo olajšali življenje Ukrajincev. Hvala vsem, da ste pokazali, da imamo veliko srce. Stvari smo predali Nadškofijski Karitas Maribor.