Evropska komisija je dala pobudo, da bi 25. marca obeležili dan evropskih avtorjev literature. Pobudi so se na državni ravni pridružili Ministrstvo za kulturo, Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje, Javna agencija za knjigo Republike Slovenije in Andragoški center Slovenije. Dan evropskih avtorjev je pobuda, s katero želimo mlajše generacije spodbuditi k branju knjig ter jim pomagati odkriti raznolikost evropske kulture. Namen praznovanja je ozaveščati otroke in mlade, kako pomembne so knjige in kako lahko branje kakovostne literature prispeva k njihovemu celostnemu razvoju.

Dan evropskih avtorjev smo obeležili tudi na OŠ Lenart. Šolska knjižničarka je pripravila priložnostno razstavo mladinskih del evropskih avtorjev, prvo šolsko uro pa smo del pouka namenili skupnemu branju učencev. V kratkem pa bomo organizirali še skupno branje devetošolcev z učenci 1. in 2. razreda.