Ko bereš dobro knjigo,
se lahko zgodi nekaj zelo čarobnega.
                                        (J. K. Rowling)

V letošnjem šolskem letu nadaljujemo s projektom bralna pismenost. Naš namen je spodbujati in motivirati naše učence, da bi prebrali čim več zanimivih, zabavnih in kvalitetnih knjig ter opravili bralno značko.

Projekt bomo zaključili v mesecu maju. Potekala bo prireditev s povabljenim gostom (kdo, še je zaenkrat presenečenje). Na prireditvi bomo poimenovali naj bralce vsakega oddelka in jim podelili nagrade.

Na šoli v okviru tega projekta poteka veliko aktivnosti. Ena izmed teh je potekala tudi v mesecu novembru. Šestošolci so obiskali učence podaljšanega bivanja in jim brali pravljice. Učencem je bila ta izkušnja zelo lepa in pravijo, da bi jo z veseljem ponovili.

Ljudje imamo različne bralne navade. Beremo različne stvari, na različnih mestih, ob različnem času.
Beremo stvari, ki so povezane z našim delom, pa tudi z našim zasebnim življenjem.

Spodaj imate povezavo na kviz, ki vam bo razkril, kakšen tip bralca ste.

Kviz ni znanstveno utemeljen, želimo le, da se ob njem zabavate in morda odkrijete kaj novega o sebi.

Tim za bralno pismenost