Naša šola je že vrsto let članica EKO šol Slovenije in je skrb za okolje del našega vsakdana, zato smo se z veseljem odzvali na povabilo Občine Lenart, da se pridružimo občinski čistilni akciji, ki bo potekala v soboto, 2.aprila. Na šoli je čistilna akcija potekala že v tednu pred občinsko akcijo, in sicer v torek, 29. 3. 2022, in v sredo, 30. 3. 2022. Zadali smo si, da očistimo okolico šole (spodnje in zgornje), šolske poti, po katerih redno prihajajo učenci v šolo, ob tem pa še površine, ki jih učenci uporabljajo tako v času pouka kot v popoldanskem času – Polena, mestni park in jezero Radehova. Učenci so pridno pobirali smeti in ob tem negodovali nad eko packami, ki smeti odmetavajo kar v naravo. Upamo, da so učenci ob tem spoznali, da moramo vsi varovati našo naravo, najmanj, kar lahko naredimo je, da smeti ne mečemo v naravo, ampak v zato namenjene koše.

(Visited 14 times, 1 visits today)